Slavnostní vyhlášení soutěže „Svět očima dětí“

Úterý, 18. Červen 2019 - 12:10

Ve čtvrtek 13.6.2019 jsme se zúčastnili slavnostního vyhlášení soutěže Ministerstva vnitra České republiky Svět očima dětí, Která se uskutečnila v Muzeu Policie České republiky v Praze. Oceněni byli žáci 5.B třídy: Jindřich Gálíček, Denis Kašuba, Aleš Křůmal a Šimon Studýnka. Umístili se na 1. místě za audiovizuální dílo na téma “Příroda na prodej“. Během slavnostního předání vystoupili známé tváře jako Berenika Kohoutová a Roman Štabrňák. Pro děti byl připraven také doprovodný program, který zajistily složky záchranného, hasičského a policejního sboru. Chlapci si dokonce vyzkoušeli resuscitaci na figuríně. Na dopravním hřišti se projeli na koloběžkách a procvičili si dopravní značky, seznámili se s pojmem daktyloskopie a vyzkoušeli si otisky prstů Také jsme se prošli po Praze a podívali na Staroměstský orloj, Staroměstské náměstí, Karlův most, Valdštejnský palác a další.

Marta Klimková