Říjen ve školní družině

Pátek, 1. Listopad 2019 - 9:10

Měsíc říjen uběhl ve školní družině jako voda: spoustu času děti trávily díky krásnému počasí na prolézačkách, hřišti nebo procházkách, na kterých pozorovaly měnící se přírodu a sbíraly přírodniny. Barevné listy jim posloužily jako předloha k jejich kreslení nebo tvoření skřítka Podzimníčka, kaštany děti použily místo kostek nebo žetonů při deskových hrách. Dýně se zase staly předlohou pro výrobu zápichu a malování temperovými barvami. Tématem měsíce byli draci a rytíři, proto jsme se při čtení i výtvarných a pracovních činnostech zaměřili na tyto pohádkové hrdiny. Děti různými technikami ztvárnily draky, rytíře, strašidelné hrady i duchy, starší kamarádi vytvořili vlastní pohádkové příběhy z barevných papírů. V průběhu měsíce děti plnily úkoly naší celoroční pohádkové hry.

Bc. Darja Beláková