Říjen v MŠ

Středa, 7. Listopad 2018 - 0:00 - 23:55

Měsíc říjen začal ve znamení létajících draků. Nejdřív jsme jimi vyzdobili naši školku a pak i vyzkoušeli jak jim to lítá... Počasí nám letošní podzim opravdu přeje, padání listí se ale neubráníme. A tak jsme uspořádali velkou brigádu. Pomocníků bylo opravdu hodně, proto nám šla práce dobře od ruky. Se změnami v přírodě souvisí i kolotoč čtyř ročních období. Děti se seznámily s hlavními znaky každého z nich, a pokusily se je i výtvarně ztvárnit. Pro předškoláky z obou tříd jsme nastartovali program společně tráveného času v ZŠ. Zhruba 1x za 14 dní se sejdou v družině či malé tělocvičně, kde se (pod vedením některé paní učitelky) mohou navzájem lépe poznat, něco společně vytvořit, zažít a blíže se seznámit s prostředím ZŠ. Doufáme, že na konci školního roku z nich bude nerozlučná parta, připravená vykročit pravou nohou do 1. třídy.

J. Čelková