První místo v celorepublikové výtvarné soutěži

Sobota, 17. Červen 2017 - 0:00 - 23:55

Nad účastí ve westernové výtvarné soutěži jsme neváhali ani chvilku. Snad všechny děti mají rády koně a dnes je mouhou vidět a třeba se i na nich povozit právě ve westernových městečcích.

V Suchdole nad Odrou, kam jsme výtvarné práce několika žáků poslali, jsme se velmi dobře ve velké konkurenci počtu zaslaných prací umístili. Do semifinále v každé kategorii postoupilo 20 prací, naši žáci se ve své kategorii probojovali do semifinále mezi 378 výtvarnými díly, z celkových 20 finalistů patřily tři pozice nám, což byl úspěch. S vyhlášením vítězů z těchto semifinalistů dělali pořadatelé trochu drahoty, vyhlašování se uskutečnilo až na místě konání akce zábavného odpoledne pro děti v Suchdole nad Odrou v sobotu 17. 6. 2017, kam jsem byli pozváni. Vyjeli jsem tedy před polednem ze Žarošic a mířili za překvapením.

V kulturním domě v Suchdole, kde výstava všech zaslaných prací do soutěže probíhala, jsme mohli vidět spoustu kásných obrázků a natěšených dětí. Při vyhlašování všichni napjatě čekali, kdo bude první, druhý, třetí a kdo si odnese cenu útěchy.

Oceněnými finalistkami se z naší školy staly Vladimíra Válková (7.tř.) a Adriana Novotná (6.tř.). Obě si odenesly kromě drobného dárku a reklamních předmětů i vstupenku s bonusy do Šiklendu v nemalé hodnotě.

Krásným překvapením bylo, že se Petr Čermák ze 7.třídy umístil na prvním místě, obdržel hodnotné ceny od poroty a určitě jej to povzbudilo k další výtvarné tvorbě.

Soutěže bychom se nezúčastnili bez pedagogického vedení paní učitelky Anny Horákové, která s žáky obrázky do soutěže připravila v hodinách výtvarné výchovy.