Pohádkový den ŠD

Úterý, 21. Červen 2016 - 22:00 - Středa, 22. Červen 2016 - 21:55

Na úterý 21. června  připravily vychovatelky pro děti z družiny pohádkové odpoledne. Na deseti stanovištích plnily děti různé pohádkové úkoly: skákaly v čertovském pytli, podle svých představ oblékly Jezinku, třídily tvary jako Popelka, poznávaly byliny s Karkulkou, poskládaly pohádky, které rozházeli trpaslíci a hádaly jejich název, vytvářely zvířátka vystupující v pohádce Boudo, budko atd. Podle instrukcí dětí z kroužku Věda vyráběly bobtnající hmotu na těsto pro pečení Koblížka. Za splnění úkolu dostalo družstvo na každém stanovišti písmenko, ze kterých děti složily tajenku s místem ukrytého pokladu. V udírně na hřišti pak společně našly sladkosti a novu společenskou hru Pohádkohraní. Děti odcházely spokojené z příjemně stráveného odpoledne. Děkujeme žákům ze Školního parlamentu a z kroužku Věda za velkou pomoc s organizací Pohádkového dne školní družiny.