Odborná vzdělávací exkurze v Osvětimi

Středa, 19. Říjen 2016 - 17:20

Památník Osvětim a Březinka se v úterý 18. října 2016 stal cílem vzdělávací exkurze žáků 8. a 9. ročníku. Širší téma exkurze pak zahrnovalo dějiny Polska, dějinné souvislosti první a druhé světové války, meziválečné období, vliv situace na dění v Evropě a významné osobnosti Polska. V Osvětimi na nás již čekala česky mluvící průvodkyně, která prohlídku obou táborů doplnila velmi srozumitelným a podrobným komentářem. Položením věnce a symbolickou minutou ticha jsme v závěru prohlídky vzdali úctu všem obětem holocaustu.

Nedílnou součástí celé akce byla i společenská výchova, protože pro návštěvníky památníku platí velmi přísná pravidla chování. Chtěly bychom naše žáky veřejně pochválit, neboť celou exkurzi zvládli bez problémů i přesto, že návštěva Osvětimi je pro ně psychicky náročná obrovským množstvím emocionálních zážitků.

S. Kacerová a I. Štefková, pedagogický doprovod