Muzikál ,,Noc na Karlštejně"

Pátek, 16. Červen 2017 - 10:30

V pátek 16. 6. 2017 byla na naší škole odehrána premiéra muzikálového představení Noc na Kralštejně.

Herecké a pěvecké výkony předvedli žáci 5.třídy a sklidili bouřlivé ovace od spolužáků a všech diváků v sále.

Byli jsme inspirováni 700. výročím narození Karla IV., kterému se žáci naší školy věnovali ve svých projektech, a letošním 660. výročím dokončení hradu Karlštejn.

Téma bylo zvoleno a realizace celého projektu probíhala v hodinách výtvarné a hudební výchovy. Dívky vyráběly loutky a dotvářely svůj oděv, kluci se vžili do rolí rytířů, ke kterým neodmyslitelně patří kůň, meč a brnění.Společně pak žáci vytvářeli kulisu hradu Karlštejn podle skutečné podoby stavby. Za výtvarnou práci zaslouží velkou pochvalu.

Výběr písní proběhl podle filmové podoby muzikálu ze 70. let minulého století, nestárnoucí ,,Lásko má já stůňu..." nesměla pro sólovou část chybět. Vše bylo tedy připraveno k nastudování a sehrání na jevišti divadelního sálu naší školy. Přes potíže s termínem jsme i ve zkráceném čase dokázali vystoupení nacvičit. S pohybem na jevišti a se zpěvem dětem pomáhala paní učiteka Susann Kacerová i ve svém volném čase, aby se vše zvládlo a děti si byly na jevišti jistější. Je na místě poděkovat i paní učitelce Anně Horákové, která s nápadem a jeho realizací přišla, dále také panu učiteli Petru Mokrému za technické zabezpečení a ozvučení sálu. Nic by se ale neuskutečnilo bez podpory vedení škloly, za což také děkujeme.

Poděkování patří i hereckým hvězdičkám za jejich skvělé výkony. Při představení vystupovalo několik sólistů v samostatném zpěvu, hereckém projevu, hře na hudební nástroj, jejich práce byla výborná. Třeba se o nich dočteme jednou na plakátech známých divadel. A protože představení zatím nebylo pro veřejnost, je pravděpodbné, že si jej děti v září zopakují.