Lyžák 2017

Středa, 25. Leden 2017 - 0:00 - Úterý, 31. Leden 2017 - 23:55

Lyžařský výcvikový kurz 2017

Ve středu 25. 1. vyjížděl ze Žarošic autobus plný žáků na LVK do Beskyd, konkrétně na chatu Soláňku. Kurzu se zúčastnilo 21 žáků ze ZŠ Žarošice a 9 žáků z vedlejší ZŠ Archlebov. Ty doprovázela paní učitelka Martina Čumbová. Ze Žarošic absolvovali jako instruktoři kurz pan ředitel Zmrzlík a pan učitel Mokrý.

Po příjezdu se žáci ubytovali v pěkné, spravené chatě. Odpoledne jsme vyrazili směr svah, kde proběhlo rozdělení do skupin podle úrovně lyžování. Od dalšího dne jsme již zahájili výcvik v dopoledním a odpoledním programu. Večer jsme se věnovali společenským aktivitám, kdy byly děti rozděleny do družstev, ve kterých soutěžily v celotýdenní soutěži. Na konci kurzu proběhlo vyhlášení této soutěže a odměnění vítězného týmu.

Kurz absolvovalo několik úplných začátečníků, kteří stáli poprvé na lyžích. Všichni byli velice šikovní a brzy začali spolehlivě jezdit jak ze svahu dolů, tak i na „kotvě“ nahoru. Ostatní zdokonalovali své lyžařské dovednosti a brousili svůj styl. Výsledkem toho bylo, že všichni účastníci kurzu sjedou  bezpečně sjezdovku.

Co se týká počasí, tak lepší snad ani nemohlo být. Sněhu bylo dostatek a celý týden převládalo tzv. „azuro“, tedy krásné, slunečné počasí bez mráčků.

Svah na lyžování byl pro výuku také vhodný. Místy mírný, místy prudší, takže si žáci mohli vyzkoušet celou řadu lyžařských stylů. Celý svah patřil pouze našemu kurzu, protože ostatní lyžaři se zde objevovali jen velice sporadicky.

Z kurzu jsme se vrátili v úterý 31. 1., všichni zdraví a bez úrazu.