Literatura v MŠ

Datum: 
Středa, 9. Květen 2018 (Celý den)

Ve středu 9. 5. 2018 byl celý devátý ročník na návštěvě v mateřské škole. S paní učitelkou Klimešovou  jsme se domluvili na hodině četby malým dětem. Naším úkolem bylo vyzkoušet si, zda dokážeme předčítat nahlas, bez zbytečných přebreptů a zároveň poutavě, aby děti hodina s námi bavila. K pohádkám, které jsme si pro děti připravili, jsme nachystali také několik otázek, které měly zjistit, zda děti dávaly při poslechu pozor.  

Pohádky nebyly dlouhé, a tak jsme se ve skupinách dětí vystřídali tak, že každý slyšel tři různé pohádky. Ne všichni si ale byli schopni zapamatovat, o čem pohádky byly, i když byly děti během četby zticha. Zajímavé bylo pro nás zjištění, že některé děti čtení moc nezaujalo, a ti, kteří dávali pozor, stejně na všechny otázky k textu neodpověděli. Děti byly naopak docela komunikativní ve chvíli, kdy jsme se na nic neptali. 

Myslíme, že celá tato hodina češtiny nám měla ukázat, jak je skoro nemožné udržet dětskou pozornost a že je důležité nejen umět číst, ale zároveň i zapojovat intonaci hlasu.

žáci devátého ročníku