KVĚTEN ve školní družině

Pondělí, 4. Červen 2018 - 8:25

Svátek matek patří k měsíci květnu, nejinak tomu bylo i v družině: děti vyráběly přáníčka, učily se básničky a ti nejmladší zhotovili maminkám k jejich svátku keramický šperk na krk. Toulavé cestovatelské boty nás tentokrát zavedly do Severní Ameriky. Děti poznaly USA, Kanadu a Mexiko. Nejvíce je zaujali obyvatelé Mexika a samozřejmě indiáni, kterým jsme se věnovali celý týden, během kterého se děti učily indiánské písmo, písničku, vyrobily si týpí, čelenky i lapače snů. Vyvrcholením pak bylo Indiánské odpoledne plné soutěží, které děti rozdělené do týmů podle barevných čelenek zahájily zpěvem indiánské písně u totemu a zakončily opékáním špekáčků. Poslední týden si děti užily i den třešňový: naučily se písničku Čerešničky, pomocí obtisků špuntů a listů vznikaly zajímavé obrazy, z nichž čouhaly housenky a na závěr dne si na ovoci i pochutnaly. Horké dny děti trávily na hřišti nebo pískovišti. Během měsíce však stihly přemýšlet nad dalšími úkoly, za jejichž splnění si nalepily další cestovatelské známky nebo připsaly cenné body do svých tabulek.

Darja Beláková