KVĚTEN ve školní družině

Pátek, 3. Červen 2016 - 9:50

Děti v družině věnovaly začátkem měsíce každou chvilku k potěšení své maminky: vyráběly voňavé červené mýdlo ve tvaru srdíčka, které vložily do skládané papírové krabičky. Na Den matek pak k dárečku přidaly ještě přáníčko nebo obrázek s věnováním a velkou pusu.

Květen patří květům a přicházejícímu létu, proto děti různými technikami vyráběly kytičky, květinové plakáty, velké barevné i malé skládané motýly, ptáčky a včeličky vracející se do úlu. Svými výrobky pak vyzdobily chodby školy. Z krabiček od čaje vyráběly zvířátka, se kterými nacvičují pohádku. V průběhu měsíce jsme se tentokrát věnovali pohádce O Smolíčkovi. Děti měly možnost seznámit se s pohádkou poslechem, zhlédnutím a různými pohybovými hrami o jelenovi a jezinkách, dokonce si vyrobily i vlastní stolní hru o hledání Smolíčka a naučily se krátkou básničku.

Denně se děti měly možnost protáhnout na hřišti, prolézačkách, hrát si na pískovišti, cvrnkat kuličky i skákat panáka a gumu. Dokonce jsme navštívili i zahradu mateřské školky, kde si děti zavzpomínaly na dobu, když byly „malé“. Zde si vyzkoušely zase jiné herní prvky, jezdily na koloběžkách a hrály si v domečcích na obchod a nemocnici. Během celého měsíce plnily další úkol Duhových dětí, tentokrát ve znamení: šetříme životní prostředí. Měly za úkol přinést papír do sběru, PVC vršky nebo staré baterie, které odevzdaly do speciálního sběrného boxu.