Krajské kolo ve velkém florbalu

Pátek, 2. Prosinec 2016 - 0:00 - 23:55

Školy z osmi okresů Jihomoravského kraje se utkaly ve středu 30. listopadu 2016 v krajském finále ve velkém florbale. ZŠ Žarošice, která zastupovala okres Hodonín, byla nalosována do skupiny s děvčaty z Břeclavi, Znojma a Pozořic. Vítězství nad Znojmem, remíza s Břeclaví a porážka od dvěčat z Pozořic nám stačila na postup ze skupiny do bojů o celkové vítězství. V semifinálovém zápase byly nad naše síly dívky z Boskovic. V zápase o třetí místo nás potkal tým z Vyškova. Tento souboj byl o to zajímavější, že se stejná družstva potkala v loňském krajském finále v mladší kategorii, tehdy byl šťastnější Vyškov a slavil celkové vítězství. Letošní odveta se nám vydařila a po výhře 2:0 jsme obsadili 3. místo v kraji.

Již třetí rok po sobě hrají děvčata ze Žarošic opakovaně krajské finále, kde se poměřují s týmy z měst, které mají několikanásobně vyšší počet žáků na školách a jejichž svěřenkyně často hrají ve florbalových sportovních oddílech. Z každého krajského finále se dívky vrátily s umístěním na stupních vítězů. Tyto výsledky jsou podpořeny pravidelnými tréninky a zaujetím děvčat pro florbal, chuť zlepšovat se a plnit taktické pokyny.

Všem děvčatům, která ses podílela na tomto výsledku, patří velké poděkování za reprezentaci školy. Přejeme jim, aby se i nadále věnovala sportu, který se jim odvděčí krásnými zážitky a emocemi, které jim zůstanou.

Soupiska: KLára Hrubá, Nela Svatošová, Anna Jankůjová, Vladimíra Válková, Maria Anna Vránová, Lenka Vintrlíková, Natálie Rounová, Natálie Šurýnová.