Gotika, život rytířů

Čtvrtek, 1. Prosinec 2016 - 0:00 - 23:55

Ve středu 30. listopadu proběhl v naší škole historický výukový program, který byl zaměřený na období 14. a 15. století, na dobu vlády Lucemburků na našem území, na dobu rytířů a jejich soubojů.

Žáci se dozvěděli spoustu informací, od základních údajů po zajímavé detaily. Agentura Pernštějni tak dětem zajistila pohled do doby vlády Jana Lucemburského a jeho životního stylu, stejně tak nastínila přístup ke královským povinostem i k životu jeho syna Karla IV., k jehož 700. výročí narození byl program připraven. Někteří žáci byli dokonce zapojeni do představení, mohli si tedy vyzkoušet rytířskou výstroj a výzbroj i pravý rytířský souboj.

V závěru programu odpovídali účinkující na zvídavé dotazy dětí, před rozloučením měli někteří dovoleno potěžkat přivezené zbraně.