Florbal - krajské finále dívek

Pondělí, 3. Prosinec 2018 - 0:00 - 23:55

Nejlepší florbalistky v kraji!!!

Velkého úspěchu dosáhla děvčata kategorie III ve velkém florbalu, když se ve čtvrtek 29. 11. 2018 stala vítězkami krajského finále ve florbale.

Krajské kolo se odehrálo ve Slavkově u Brna. Turnaje se zúčastnilo 8 celků, které reprezentovaly jednotlivé okresy Jihomoravského kraje. Družstva byla rozdělena do dvou čtyřčlenných skupin, kde hrál každý s každým, následně dva nejúspěšnější celky postoupily do semifinále, vítězové semifinálových duelů se utkaly o celkové vítězství, poražení ze semifinále hrály o třetí místo. Na cestě za vítězstvím jsme si poradili z děvčaty z Pustiměře (7 : 0), s domácím Slavkovem u Brna (7 : 0) a s týmem Sokolnic (1 : 0). Do semifinále jsme postoupili z prvního místa a narazili jsme na děvčata z Brna. V tomto zápase jsme se střelecky dlouho nemohli prosadit, ale nakonec jsme dali tři góly a bez jediné obdržené branky ze všech zápasů jsme postoupili do finále. Ve finále jsme narazili na soupeře ze skupiny děvčata ze Sokolnic, která ve svém semifinále jasně zdolala Znojmo. Finálový zápas ukázal, že se po právu dostala do finále dvě nejlepší družstva a k vidění byl výborný florbal, který byl skutečným vyvrcholením turnaje. Samotný zápas byl vyrovnaný a dramatický od začátku až do konce, na naši úvodní branku reagoval soupeř vyrovnáním a tak skončil poločas. V dalším průběhu se střídaly šance na obou stranách, ale Sokolnice byly produktivnější a vstřelily další dvě branky. Naše holky si ale nechaly to nejlepší na konec. V posledních dvou minutách se nám podařilo nejen vyrovnat, ale těsně před koncem vstřelit i vítěznou branku, která rozhodla o tom, že děvčata z naší školy budou reprezentovat Jihomoravský kraj v kvalifikaci na mistrovství České republiky.

Všem děvčatům, která se podílela na tomto úspěchu, děkujeme za reprezentaci školy a předvedené výkony.

V kvalifikaci na mistrovství České republiky přejeme hodně úspěchů, pokud budou všechna děvčata zdravá a podají takové výkony jako dosud, nemusí to být konečná stanice. Budeme držet palce, snad i se spolužáky přímo na místě.

Soupiska:

Laura Jakubcová, Irena Šmerdová, Kristýna Šefraná, Barbora Snášelová, Adéla Jelínková, Klára Poláčková, Lucie Poláčková, Anastázie Šťastná, Natálie Adamcová

Mgr., Ing. Tibor Zmrzlík