Experimentální hodina matematiky

Pátek, 20. Březen 2020 - 0:00 - 23:55

V pátek ve 14:00 proběhla experimentální výuka na naší škole. Jednalo se o 0. hodinu matematiky online pro žáky 9. ročníku formou videokonference.

Tématem byly dva úkoly. Tím prvním bylo vyzkoušet si nové technologie a vychytat případné nedostatky. Tím druhým hlavním bylo připomenutí poslední látky, probrané před uzavřením škol. Konference se zúčastnilo 12 žáků z celkového počtu 25.  Na pátek odpoledne hezké číslo.

První úkol - splněno až na drobné nedostatky, nic co by se nedalo vyřešit.

Druhý úkol -  Během 40 minut jsme projeli prezentaci na nepřímou úměrnost a vytvoření grafu. Hlavní slovo měl vyučující, ale byly zde i dílčí úkoly, na kterých si žáci mohli vyzkoušet právě zopakovanou informaci, případně v chatu přímo odpovídat. Tuto hodinu byly mikrofony žáků vypnuté, abychom si příliš neskákali do řeči. Do příštích hodin se počítá i s touhle variantou. Z hodnocení žáků, kterých se mi dostalo, to uvítali všichni. Prý bylo příjemnější slyšet vysvětlení, radu či komentář, než jen řešit zadané úkoly samostatně. Asi jim už ta škola chybí :)

Zapsal M. Mrskoš