Den mediálního vzdělávání pro 8. a 9. ročník

Pondělí, 25. Červen 2018 - 0:00 - 23:55

Celou sérii preventivních besed a přednášek (v tomto školním roce velice bohatou) zakončili žáci 8. a 9. třídy projektem Den mediálního vzdělávání. Naše škola se totiž zapojila do akce webového portálu Jeden svět na školách (který spravuje organizace Člověk v tísni) a využila nabízené dokumentární pořady, plakáty a zejména možnost pozvat do školy novináře, v našem případě novinářku. Druhá polovina programu o médiích, orientaci v informacích i dezinformacích byla totiž ve znamení debaty s paní Černou, novinářkou, která za námi přijela až z Prahy.

Cílem celého dne bylo představení novinářské práce a ukázka toho, jaké dezinformace se v médiích mohou objevovat, jak je odhalit a nepodléhat jim a nezapojovat se do šíření nenávisti a netolerance v internetových diskuzích.

Lucie Draganová