Den matek

Úterý, 17. Květen 2016 - 20:20

Každoroční tradicí naší školy je květnová oslava Dne matek v Žarošicích a Násedlovicích. Společně s obecními úřady obou obcí se škola podílí především na nácviku se žáky a organizaci celého kulturního programu.

V neděli 8.5.2016 se žáci 1. a 2. třídy, kroužek „Taneční hrátky“ a Šimon Malík z 5. třídy podíleli na programu v Násedlovicích. Ten byl zahájen slavnostní polonézou, s níž již vystupovali nejmladší žáci školy na školním plese. Kromě dětí ze školy vystupovala také MŠ z Násedlovic a folklorní soubor Násedlováček. 60 minut uteklo jako voda a maminky, babičky, tety, ale také tatínkové a dědové odcházeli potěšeni domů.

O týden později, v sobotu 14.5.2016, se konala oslava také v Žarošicích. Celkem na ní vystoupilo 113 dětí od mateřské školy až po 7. třídu, mnozí vícekrát. Za všechny bych ráda jmenovala alespoň Aničku Valianovou a Barunku Hrabcovou, které dosud navštěvují mateřskou školku, ale vystupovaly jak s ní, Tanečními hrátkami, tak s Laštověnkou. V Žarošicích účinkovaly děti z již zmiňované MŠ, 1. a 2. třídy, Tanečních hrátek a Laštověnky. V programu, stejně jako týden předtím, recitoval Šimon Malík a zpěvem přispěl také mužský sbor. Po ukončení programu bylo pro oslavenkyně připraveno malé občerstvení.

Velké díky patří všem účinkujícím, ale také ostatním, kteří sice nebyli vidět, ale bez nichž by nebyly připraveny kulisy, nešel zvuk, nezatahovala se opona nebo by chybělo občerstvení. Celým programem nás provázely moderátorky Marie Křiklánová a Kristýna Bajáková. Poděkování si zaslouží také všichni, kteří děti připravovali – paní učitelky MŠ: M. Brožová, L. Maradová, P. Frýbortová, M. Konečná a paní asistentka D. Hrabovská, dále paní učitelky ZŠ J. Mokrá, V. Šaňková a K. Dobešová. Dále paní I. Štefková, paní vychovatelka D. Beláková a paní M. Urbanová (z DDM Ždánice) za pomoc v průběhu vystupování dětí a také paní zástupkyni S. Klimešové za přípravu občerstvení. Drobné dárky pro maminky chystaly s dětmi paní učitelky ze ZŠ.

Susann Kacerová