ČERVEN ve školní družině

Pondělí, 4. Červenec 2016 - 11:20

Většina aktivit posledního měsíce školního roku se nesla ve znamení pohádky O perníkové chaloupce a blížícího se času prázdnin a dovolených. Děti tvořily podmořský svět se spoustou ryb, hvězdic a chobotnic. Nezapomněly ani na faunu našich luk a polí: z barevných papírů lepily šneky, malovaly motýly a ze slaného těsta modelovaly různá zvířátka, která po zatvrdnutí barvily temperami. Děti z ranní družiny nacvičily představení Útěk zvířátek, na které si vyrobily vlastní zvířátka i kulisy. Letní odpoledne jsme často trávili na hřišti při hrách s míčem, odpočíváním na dekách nebo skákáním panáka či gumy.

Děti si opět zahrály na malé kuchaře a zhotovily tvarohovo-pažitkovou pomazánku, kterou mazaly na bagetky. Nakrájené plátky okurky propíchly párátkem a vzniklou plachetnici s chutí snědly. Zvládly vyrobit i barevné papírové nanuky, ale ty nebyly k snědku.

Na závěr školního roku jsme pro děti z družiny připravili Pohádkové odpoledne jako rozloučení s pohádkami, kterým jsme se celý rok v družině věnovali.  Po splnění všech úkolů děti našly poklad. Stihli jsme i výlet do slavkovského kina na pěknou animovanou pohádku Hodný dinosaurus. Poslední družinový den děti obdržely sladkou odměnu za projekt Duhové děti, kterému se celý školní rok věnovaly.

Přejeme všem krásné prázdniny!