Absolventské práce

Úterý, 20. Červen 2017 - 0:00 - 23:55

Ve čtvrtek 8. 6. 2017 se sešli žáci 9. ročníku ve slavnostní náladě i oděvu. Ten den je čekala prezentace vlastní absolventské práce. Před svou třídou i pedagogickou komisí prezentoval každý z žáků svou práci, na které v posledním ročníku povinné školní docházky pracoval. V říjnu 2016 si žáci vybrali témata svých prací dle vlastního uvážení. Se zpracováním práce každému deváťákovi pomáhá konzultant, učitel ZŠ, se kterým se může v průběhu roku setkávat a diskutovat jednotlivé kroky práce. Vycházející žáci absolventskou prací ukazují úroveň zpracování dlouhodobé samostatné práce i schopnost hovořit před publikem na stanovené téma.

V letošním školním roce si všichni žáci devátého ročníku vybrali témata jim blízká. Někteří do absolventské práce zapracovali svůj dlouhodobý koníček, další oblíbené téma, jiní svou volbu budoucího povolání nebo činnost, která je v jejich rodinách běžná. Možná proto se vlastní prezentace velmi povedla. Nově jsme do hodnocení zařadili mimořádný osobní výkon, kdy jsme ocenili překvapivě vysokou úroveň práce jednotlivce.