Absolventni 2018

Pátek, 1. Červen 2018 - 0:00 - 23:55

Ve čtvrtek 31. 5. 2018 byl den prezentování absolventských prací. Žáci, kteří v tomto školním roce plní poslední rok své povinné školní docházky, završili své působení na základní škole svou závěrečnou prací.

Během prvních měsíců školního roku 2017/2018 si tito žáci vybrali téma a konzultanta, který jim byl při zpracování oporou i pomocí. V polovině května všichni vycházející žáci odevzdali první část komplexní práce - minimálně desetistránkový text ve wordu. Do 30. května bylo třeba odevzdat druhou část práce - powerpointovou prezentaci. Poslední část byla ústní - jednalo se o vlastní prezentaci svého celoročního snažení.

Ve čtvrtek se tedy všichni letošní absolventi shromáždili v audiovizuální učebně společně s komisí, která práce hodnotila ze všech možných hledisek - po stránce věcné, obsahové, formální, grafické, gramatické i stylistické. Žáci postupně předstupovali před porotu i své spolužáky, aby všechny seznámili s obsahem své práce, součástí prezentace bylo i zodpovězení otázek poroty. Na závěr si žáci vyslechli hodnocení jednotlivých prací. Na památku obdrželi certifikáty.

Úroveň prací bývá každý rok velmi různorodá. Někteří pracují na svém tématu svědomitě od samotného začátku, najdou se však i tací, kteří se snaží v posledních dnech dohnat to, co zameškali během celého roku. Na písemné práci, powerpointové prezentaci i samotném povídání žáků je však dobrá příprava a píle vždy vidět. A tomu odpovídá i závěrečné hodnocení, které se zahrne do hodnocení vyučovacího předmětu, do něhož daná práce tematicky spadá.

Mgr. Sylva Klimešová